Bezpieczny i sprawny samochód

Bezpieczny i sprawny samochód

Witam. W kolejnym wpisie mojego bloga chciałbym Państwu przybliżyć kilka prostych porad jak zawsze cieszyć się bezpiecznym i sprawnym samochodem. Obojętnie jakiej marki oraz klasy jest auto. Te rady dotyczą się wszystkich samochodów. Według mnie:

– Przede wszystkim częste wymiany oleju oraz wszystkich filtrów. Warto dołożyć kilka złotych do oleju lepszej jakości. Jeżeli posiadają Państwo starszy samochód warto przeczyścić całą miskę oraz magistralę olejową specjalnymi preparatami np. Liqui Molly. Proszę unikać moto-doktorów i innych wynalazków. Świeży olej i filtry to podstawa życia każdego silnika. Dodatkowo mogę polecić ceramizery do silnika. Sam stosuje przy każdym moim samochodzie od wielu lat i słyszę różnicę w pracy silnika. Wydłuża to żywotność oraz poprawia jakość pracy poprzez zmniejszenie tarcia.

– Układ hamulcowy – wiele osób zapomina, że to od niego zależy Państwa życie. Warto zregenerować zaciski hamulcowe, zmienić wszystkie uszczelki. Należy zwrócić uwagę na pompę hamulcową oraz ewentualne wycieki. Przewody hamulcowe powinny być w nienaganny stanie. Drodzy Państwo bardzo proszę NIE PRZETACZJCIE TARCZ HAMULCOWYCH. Na prawdę warto za kilkaset złotych kupić komplet tarcz a nie osłabiać wytrzymałość materiału przetaczając je. Świeży płyn hamulcowy oraz klocki znanych producentów to już wisienka na torcie. Tak przygotowany układ hamulcowy zapewni bezpieczeństwo na wiele lat.

Jak samochód jedzie i zatrzymuję się to na dobrą sprawę reszta mechanizmów schodzi na dalszy plan. Oczywiście nawet drobna usterka może wykluczyć nas z dalszej jazdy. I będą zmuszeni Państwo do skorzystania z usług pomocy drogowej :) Ale zdecydowanie lepiej naprawić jakiś czujnik itp. niż wymieniać cały zatarty silnik. Podsumowując JAK DBASZ TAK MASZ ! :)

Pozdrawiam,
Kapitan Laweta

Sprawdź naszą ofertę pomocy drogowej!

TOP