FAQ

Oto lista najczęściej zadawanych pytań. Jeżeli masz chwile wolnego czasu zapoznaj się z nią. Drogi Kliencie pamiętaj, im więcej informacji dostaniemy od Ciebie tym lepiej przygotujemy do pracy! Liczy się wszystko od rodzaju podłoża aż po szerokość bramy wjazdowej. Każda informacja jest cenna.

Czy można liczyć na naprawdę profesjonalną obsługę?

- Jak najbardziej ,bardzo chcemy zerwać ze stereotypem starego, wąsatego laweciarza w bezrękawniku, który przyjedzie po nas pordzewiałą i brudną lawetą oraz obciąży Państwa wysokimi kosztami obsługi.

- Nasze samochody są zawsze czyste i wysprzątane, wyciągarki i pasy transportowe oraz cały sprzęt jest nowy i atestowany.

- Na terenie Łodzi dojedziemy do Państwa w 20 min.

- Będą Państwo mile zaskoczeni jakością sprzętu oraz oferowanej usługi.

- Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny oraz dbamy o jakość kontaktu z nim.

Jakie informację są potrzebne podczas korzystania z usług Pomoc Drogowa?

- Dokładne informację na temat marki oraz modelu samochodu.

- Dokładne informację lokalizacji (ulica, numer, miasto, ewentualnie screen z Państwa lokalizacji dla posiadaczy telefonów nowszej generacji)

- Informację na temat awarii np. problem z odpaleniem silnika, brak zasilania, urwane lub niesprawne koło, samochód powypadkowy lub inna awaria.

- Ilość przewożonych osób w Państwa samochodzie.

- Przygotowanie ucha holowniczego.

Jaka jest cena takiej usługi?

- W przypadku samochodów osobowych cena zmienia się w zależności od godzin pracy oraz liczby przejechanych kilometrów.

- 7:00 – 17:00 – cena transportu po mieście Łódź wynosi od 300 zł do 400 zł

- 7:00 – 17:00 – cena wynosi 3-4 zł/km

- 17:00 – 7:00 – cena transportu po mieście Łódź wynosi od 400 zł do 700 zł

- 17:00 – 7:00 – cena wynosi 4-6 zł/km

- ceny zawsze ustalamy indywidualnie z klientem, jak wiadomo każde zlecenie jest inne. Staramy się sprostać wszystkich oczekiwaniom .

- Godzina postoju lawety kosztuje 100 zł.

W jakich godzinach działa Autopomoc?

- Nasza firma „Kapitan Laweta” z Łodzi działa całodobowo 24h.

Czy jest możliwość naprawy samochodu na miejscu?

- Oczywiście, w przypadku prostych awarii jak na przykład poluzowanej cewki zapłonowej, rozładowanego akumulatora, wymiany koła, poluzowanych przewodów zasilających itp. Naprawy dokonujemy na miejscu.

- Niestety w 95% profesjonalne naprawy na miejscu są niemożliwe i konieczna jest wizyta w serwisie.

- W trosce o jakość naszych usług nie podejmujemy się poważnych napraw na drodze. Zalecamy kontakt z fachowcem.

Zatankowałem złe paliwo.

- Oczywiście pomożemy i przetransportujemy Państwa pojazd do warsztatu ,gdzie całe paliwo zostanie w sposób fachowy usunięte do ostatniej kropli.

- Nie świadczymy usług wymiany paliwa na miejscu z kilku powodów. Po pierwsze, współczesne samochody zabezpieczane są specjalną siatką, która ma na celu uniknięcie kradzieży paliwa, a więc przysłowiowa pompka wkładana do wlewu baku paliwa może tylko uszkodzić siatkę, której drobinki mogą dostać się do filtra paliwa i uszkodzić go ,a co za tym idzie uszkodzić cały silnik. Po drugie ,wypompowując niewłaściwe paliwo na miejscu nie jesteśmy w stanie usunąć 100% płynu, a pozostające resztki mogą zatrzeć silnik.

- Z własnego wieloletniego doświadczenia wiem, że warto z tym problemem podjechać do specjalisty, który na podnośniku dokładnie usunie całe paliwo.

Mój samochód ma urwane / zablokowane koło.

- Do transportu takich samochodów używamy specjalnych rolek transportowych. Polega to na podniesieniu samochodu, ustawieniu pod koła rolek oraz bardzo powolnym wciąganiu na lawetę. Cały proces trwa około godziny i w zależności od trudności kosztuje w granicach 400 zł.

- Do transportu takich samochodów używamy również specjalnej ciężarówki z pełnym najazdem hydraulicznym oraz bardzo mocną wciągarkę. Samochód z zablokowanym kołem, zablokowaną skrzynią biegów bądź po poważnym wypadku. Cena takiej usługi zaczyna się od 400 zł.

Czym różni się holowanie od transportu samochodu osobowego?

- Holowanie samochodu osobowego polega na podpięciu się za pomocą liny lub sztywnego holu do samochodu ,w zależności od „łącznika” potrzeba 1 lub 2 kierowców. Uważamy, że nie jest to sposób bezpieczny. Dlatego zawsze naszym klientom proponujemy transport samochodu za pomocą lawety.

- Transport samochodu polega na wciągnięciu pojazdu za pomocą wyciągarki na specjalny samochód jakim jest laweta, zabezpieczeniu go oraz transportu we wskazane miejsce.

Czy współpracujecie z serwisem?

- Oczywiście współpracujemy z blacharzami, lakiernikami, mechanikami, elektro-mechanikami itd.

- Dodatkowo współpracujemy z autoryzowanym serwisem marki MAZDA, SUZUKI, SUBARU, BMW, VOLVO, MERCEDES, PORSHE, AUDI oraz VW.

Cennik bez ukrytych opłat.

TOP