Geometria

Geometria kół 3D – czy w warto?

Geometria kół 3D – czy w warto?

W tym blogu chciałbym poruszyć temat geometrii kół. Proszę pamiętać, że geometrie kół wykonuje się na wszystkich kołach. Natomiast zbieżność tylko na dwóch przednich kołach. Postaram się nie zagłębiać w tematy związane z samym ustawieniem geometrii. Nie jestem od tego specjalistą, bardziej zainteresowani na pewno znajdą odpowiednie fora aby powiększyć swoją wiedzę.

Kiedy trzeba zrobić geometrię kół? Zawsze kiedy czujemy, że coś niedobrego dzieje się z właściwościami jezdnymi naszego samochodu. Po wymianie części zawieszenia przedniego lub tylnego Jeżeli jesteśmy świadomymi kierowcami i chcemy, żeby nasz samochód był "na TipTop"

Wiele osób popełnia podstawowe błędy. Chcąc wybrać się na geometrię, wszystkie elementy zawieszenia w tym głównie tuleje muszą być w 100% sprawne! Nie da się ustawić geometrii przy starych wyeksploatowanych tulejach. Koła powinny być proste i wyważone a opony w miarę świeże najlepiej cztery takie same. Koła powinny znajdować się w zakresie przewidzianym dla producenta wymiarach i calach

Geometria kół to bardzo istotna sprawa. Dzięki temu, że nasze każde koło jest ustawione pod odpowiednim kątem. Zgodnym z wytycznymi producenta. Nasz samochód dobrze się prowadzi przy dużych prędkościach. Zużywa mniej paliwa i opon. Dzięki temu możemy w szybszy i bezpieczniejszy sposób uniknąć zagrożenia na drodze.

Polecam zajrzeć do swojego samochodu każdemu fanowi motoryzacji.

Sprawdź naszą ofertę pomocy drogowej!

TOP