Awaria podzespołu

Jakie są najczęstsze usterki pojazdów w trakcie upałów?

W ostatnich latach temperatura, szczególnie latem, jest w Polsce niezwykle wysoka. Cierpią na tym nie tylko ludzie, ale także maszyny i samochody, które mogą szybko odmówić posłuszeństwa z powodu przegrzania czy pojawienia się rozmaitych usterek.

Bodaj najpopularniejszymi usterkami w czasie letnich, wysokich temperatur, są szybko zużywające się opony. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku oblodzonych powierzchni, tak i na bardzo gorących jezdniach, długość hamowania samochodu jest zwiększona. Pamiętaj o częstym sprawdzaniu ciśnienia opon, a także stanu bieżnika.

Problemy w czasie upałów mogą mieć rozmaite układy elektryczne wbudowane w samochodzie. W trakcie lata należy regularnie sprawdzać akumulator i w razie zauważalnych problemów (jak np. niestandardowe napięcie czy mniejszy poziom elektrolitów) należy szybko go wymienić, by w czasie jazdy obyło się bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Aby uchronić silnik przed przegrzaniem, warto poświęcić czas na kompleksowe sprawdzenie układu chłodzącego. Termostat, czujniki, chłodnica, wentylatory i pompki – to elementy, które szczególnie mocno pracują w czasie upałów, a ich niedopatrzenie, może skutkować poważnymi problemami z pojazdem.

Jeśli jednak przydarzyła Ci się awaria akumulatora lub silnik Twojego samochodu się przegrzał, zawsze możesz skontaktować się z profesjonalną firmą, która pomoże bezpiecznie przetransportować Twój pojazd do wskazanego warsztatu lub pod dom.

Sprawdź naszą ofertę pomocy drogowej!

TOP