Zbliża się zima, jak zabezpieczyć przed nią samochód - Blog - kapitan-laweta.pl

Zbliża się zima, jak zabezpieczyć przed nią samochód

Sprawą podstawową aby sprawnie i bezawaryjnie użytkować samochód jest dokonanie jego dokładnego przeglądu u mechanika oraz na stacji diagnostycznej. Dlaczego warto rozdzielić te oba przeglądy? Otóz nasz zaufany mechanik sprawdzi stan samochodu jakość połączeń węży, przewodów hamulcowych itd. Zobaczy wycieki bądź luzy, natomiast nie jest on maszyną a tylko człowiekiem więc nie jest w stanie wychwycić usterek,które zauważy tylko wykwalifikowany pracownik stacji diagnostycznej, dlatego warto udać się na okręgową stację kontroli pojazdów. Tam na specjalnych szarpakach diagnosta dokładnie dojrzy i usłyszy każdy luz i niedoskonałość układu zawieszenia. Maszyna sprawdzi siłę hamowania poszczególnych zacisków. Warto podjechać i sprawdzić aby mieć 100% pewności bo czasami mechanik z łomem nie wystarczy. Po wymienia oraz serwisie samochodu warto zwrócić uwagę na:

Akumulator – sprawa bardzo istotna. Najbardziej przydaje się przy porannym odpalaniu samochodu w drodze do pracy. Warto aby był sprawny. Jeżeli ma więcej niż 5 lat warto go wymienić na nowy o takich samych parametrach rozruchowych.

Płyn do spryskiwaczy – warto zmienić na zimę czasami się o tym zapomina i w najgorszym wypadku może rozsadzić zbiorniczek wyrównawczy płynu od spryskiwaczy. Sprawa niby banalna ale irytująca i zupełnie nie potrzebna

Opony zimowe – więcej chyba pisać nie trzeba :)

Warto kupić płyn do rozmrażania szyb. Na prawdę oszczędza on czas i drętwiejące palce. Poza tym skrobaczka za każdym razem rysuje nam szybę. W przypadku nowych samochodów ślady są bardzo widoczne.

Sprawdź naszą ofertę pomocy drogowej!

TOP